Sustainable simplicity~

Felsefemiz

Satın aldıklarımız bizleri tatmin etmedikçe aslında ihtiyacımız olmayan şeyleri almaya devam ediyoruz. Aynı parçalardan çeşitli sebeplerden -örneğin sentetik içeriği dolayısıyla kumaşın rahatsız bir his yaratması veya bir yıkamada yıpranma gibi- birden fazla satın alıp, hiçbirini içimize sinerek kullanamıyoruz. Bu aslında hem bireyler hem de toplum için kazananı olmayan bir durum. Hızlı tüketim alışkanlıklarının sebep olduğu etkileri, çevreye verdiği zararları artık hepimiz biliyoruz. 

Biz Assez olarak her bir parçayı “ideal ürün” olarak üretme çabası içerisindeyiz. Bu yüzden üretim değerlerimize sadık kalıyor, kumaşlarımızı özenle seçiyor, ve modellerimizin zamansız olmasına dikkat ediyoruz. Koleksiyonumuzdaki ürün çeşitliliğin sınırlı sayıda olmasını bu şekilde açıklayabilmemiz mümkün. 

Assez kelimesi fransızcadan geliyor, anlamı “yeteri kadar”. Yalnızca doğal kumaşlarla üretilen, her biri bir diğeri ile uyum içerisinde olan yeteri kadar kaliteli temel parça ile sade ve sürdürülebilir bir dolap oluşturma adına 2019 yazında çıkmış olduğumuz bir yolun hikayesi. Zaman içerisinde hem sizlerin talep ve geri dönüşleri hem de üretim kapasitemizle şekillenecek bu yolda artık birer klasik haline gelecek ve türünün en iyisi olma amacıyla üretilmiş ürünlerden oluşan bir koleksiyonu hep birlikte yaratacak olmanın heyecanı içerisindeyiz.

İhtiyacımız olandan çok daha fazlasını tüketmenin ne kendimize ne de bu gezegene bir faydası var. Markamızın isminde anlatmak istediğimiz gibi, her şeyden yeteri kadarına sahip olduğumuz zaman daha mutlu olacağımıza eminiz.

Ürünlerimizin tamamı Oeko-Tex® sertifikalı yerli ve doğal kumaşlarla İstanbul'da üretilmekte. Assez olarak misyonumuz sürdürülebilir üretim ve tüketim. Yani aldığınız ürünleri gönül rahatlığıyla senelerce giyebilirsiniz.

Sevgiler~